Nowy europejski Bauhaus to twórcza inicjatywa, która znosi granice między nauką i technologią, sztuką, kulturą i integracją społeczną, aby pozwolić projektantom znaleźć rozwiązania codziennych problemów.
Komisja Europejska przedstawiła dziś strategię handlową na nadchodzące lata. Odzwierciedla ona koncepcję otwartej strategicznej autonomii i opiera się z jednej strony na gotowości Unii do wspierania ożywienia gospodarczego przez forsowanie transformacji ekologicznej i cyfrowej.
Komisja Europejska postanowiła skierować do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawę przeciwko POLSCE w związku z niedopełnieniem przez nią zobowiązań wynikających z dyrektywy dotyczącej hałasu (2002/49/WE [1]). Europejski Zielony Ład [2]wytycza dla UE ambitny cel zerowego poziomu emisji zanieczyszczeń, co przynosi korzyści pod względem zdrowia publicznego, środowiska, a także dążenia do neutralności klimatycznej.
Katedra Prawa Międzynarodowego i Prawa UE w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego oraz Team Europe zapraszają na wykład dra Marka Martyniszyna pt. "Brexit i Irlandia Północna: kontekst polityczno-prawny", który odbędzie się 24 lutego 2021 r., w środę o godz. 18.00.
w imieniu Fundacji Civis Polonus i Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce serdecznie zapraszam na spotkanie online „NA DRODZE DO ZIELONEGO DOBROBYTU. JAK ROZWIJAĆ GOSPODARKĘ BEZ DEGRADACJI ŚRODOWISKA?”, które odbędzie się 24 LUTEGO O GODZINIE 17:00. To pierwsze spotkanie z cyklu „Młodzi o przyszłości Europy. Spotkania online na temat kierunków rozwoju Unii Europejskiej".